Озима пшениця «Пустоварівка»

Оригінатор: TOB «РАСАВА»

Занесений до реєстру сортів рослин України в 2015 році

Сорт має високу продуктивність. На високому фоні мінерального живлення забезпечує рекордні врожаї. В конкурсному випробуванні в умовах «ТОВ Агрофірми «Колос», с. Пустоварівка Сквирського району Київської області. За 6 років вивчення середня урожайність сорту становила 70,4 ц/га. Одержано в екологічному вивченні в умовах СГК «Летава» Хмельницької області Чемеровецького району та СГ «Лан», с. Маньківка Вінницької області Бершадського району.

Максимальний урожай сорту в 2015 році становив 92,4 ц/га , на базі господарства ТОВ АФ «Колос».

Сорт має середню стійкість до вилягання, добру зимостійкість та середню стійкість до хвороб.

Добрі борошномельні та хлібопекарські властивості. Зерно сорту Пустоварівка містить 12,5-14,2% білка, 29,4-32,5% сирої клейковини, сила борошна 328-343 а.о.

Рослини мають прямостоячу форму куща. Антоціанове забарвлення вушок прапорцевого листка дуже слабо виражено. Восковий наліт на піхві листа, колосі та на верхньому міжвузлі соломини відсутній або слабкий.

Початок колосіння ранній. Різниця дозрівання між цим сортом і Центилівкою дорівнює 8-12 днів, що забезпечує розширення переходу збирання сортів в оптимальні строки дозрівання.

Рослини високорослі, висота приблизно 100 см. Соломина слабовиповнена між основою колоса і найближчим до колоса вузлом, форма колоса циліндрична. Колос за щільністю та довжиною середній. Остюки на колосі наявні і дуже довгі. Колір колоса білий. Опущення опуклої поверхні верхнього вузла соломини слабке.

Плече нижньої колосової луски вузьке, форма плеча - піднесене з наявністю другої вершини, зубець довгий, дуже зігнутий, опущення внутрішньої поверхні слабке.

Колір зернівки червоний, забарвлення її у фенолі помірне. Зернівка за довжиною коротка, за шириною - середня. Відношення ширини до довжини середнє. Зернівка за крупністю - середня. Кіль на нижній квітковій лусці відсутній. Форма нижньої колосової луски овально-ланцелотна.

Наші спеціалісти професійно підберуть найоптимальніший сорти насіння, відповідно до ваших потреб та кліматичного розміщення.

Зв'язатися з нами:
тел./факс: (04568)2-21-40

моб.: ‎(098)78-15-126 (050)011-21-40

e-mail: agrokolos@i.ua