Міжнародна співпраця.

21 липня 2018 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Колос» (с. Пустоварівка) на чолі з директором Центило Леонідом Васильовичем, приймало почесних гостей. На пустоварівську землю завітав Надзвичайний та Повноважний Посол Соціалістичної республіки В’єтнам в Україні та Республіці Молдова - Нгуєн Ань Туан зі своїми секретарями


Для початку, гостей було запрошено до актової зали, де керівник підприємства коротко розповів та показав на екрані про діяльність компанії.


В'єтнам — аграрна країна з промисловістю, що розвивається. На початку XXI ст. сільське господарство залишається головною галуззю економіки В'єтнаму, що забезпечує продовольчу безпеку країни, тому інформація про підприємство, його досягнення та технології, були дуже цікавими для гостей, що підтверджувалося безліччю питань та дискусій. Гостей дуже зацікавили тема біотехнології та компостування, тому було вирішено побачити все в дії.


Першою зупинкою став сільський стадіон, на якому керівник підприємства продемонстрував газонне покриття, основою якого є спеціально вироблений компост та використання біопрепаратів для кращого росту та розвитку газонної трави. Поряд з науковими та виробничими, були також розглянуті питання соціально-економічного розвитку місцевості, Директор також розповів про соціальні проекти села, які бере на себе підприємство, про футбольну команду, її досягнення.


Далі високопоставленим гостям було продемонстровано які овочі можна виростити на екологічно чистих компостних масах, без жодного використання хімічних засобів. Сказати що вони були шоковані – це нічого не сказати, адже за словами посла: «Таких потужних томатів я ще не бачив». Вони не могли повірити, що стебло простих томатів може бути таким масивним. На місці вони змогли продегустувати вирощені томати і були в захваті від їхніх смакових та ароматних якостей.

Наступною зупинкою став науковий полігон з виробництва компостів, по дорозі до якого було продемонстровано посіви цукрових буряків, адже з урахуванням в’єтнамських кліматичних особливостей у них немає такої культури, і цукор вони виробляють лише з цукрової тростини. На компостному майданчику було найбільше питань та відповідей, адже у сільському господарстві Вєтнама залишається велика кількість біомаси, яку з використанням біологічних технологій, які розробляє та впроваджує підприємство, можна перетворити на високоякісні органічні добрива та знизити хімічне навантаження на ґрунти та покращити їхні фізико-хімічні, мікробіологічні властивості та агрегатний стан.


Ця тема настільки зацікавила пана Нгуєна, що було запропоновано співпрацювати та розвивати в майбутньому відносини в сфері компостування та біотехнологій. Не зважаючи на раптовий дощ, гості ще хотіли побачити садок, адже яблук та черешень у них немає, а всі ці фрукти імпортуються із-за кордону. Також цікавими для них були і посіви пшениці власної селекції.


Підсумовуючи результати візиту, посол висловив вдячність за теплий та гостинний прийом та зацікавленість у співпраці з підприємством. Було досягнуто домовленостей, щодо організації візитів у майбутньому для обміну досвідом, навчання та розробкою нових технологій.


128 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все