Футбольний турнір пам`яті героїв АТО. Пустоварівка.

Чотири команди, близько ста футболістів і зацікавлені глядачі — таким виявився другий сезон Відкритого Кубка села на Сквирщині.Турнір, який зобов’язаний був апріорі стати традиційним, ініціював авторитетний очільник одного з найкращих українських сільгоспоб’єднань Леонід Центило. Уродженець Пустоварівки, юнаком грав у футбол, але висот майстерності не досяг. Юнацька залюбленість, однак, марно не минула: тепер уже науковець з європейським іменем, лауреат Державної премії України, він мріє і робить все можливе аби пустоварівські хлопці спромоглися на більше, аніж сам.

— Агрофірма «Колос» має широкий спектр завдань — од виробничих, адже ми спеціалізуємся на вирощуванні зернових і розвиваємо тваринництво, до селекційних, оскільки в цьому напрямі задаємо тон у державі, — розповідає Леонід Васильович. — Господарюємо, здається, непогано, принаймні є одними з найрезультативніших платників податків у регіоні, тому й всіляко підтримуємо соціальні проекти. А футбол — це особлива наша гордість і турбота.

Однойменна сільська команда кілька років поспіль ставала найкращою в Сквирському районі, а цьогоріч успішно дебютувала в обласній першості. Тупцювати на місці в турнірних досягненнях вона не бажає.

— Наш традиційний турнір — це данина пам’яті славних земляків, які захищали Вітчизну в АТО, — наголошує Леонід Центило. — Мами героїв звично присутні на велелюдному дійстві, вони плачуть, але й відчувають гордість, що синів не забувають на Київщині, присвячують їм спортивні змагання.

Суперники виявилися гідними один одногоПерший Відкритий Кубок Пустоварівки, присвячений пам’яті героїв АТО, — минулорічний — зібрав команди з навколишніх сіл. «Колос» обіграв опонентів, особливо не напружуючись.

— Аби хлопці зростали в грі, а команда по-справжньому міцніла, на турнірі мають змагатися серйозні суперники, — поставив основне завдання Леонід Васильович.

Цьогоріч до мальовничого села, яке прославилося майже рекордною протяжністю — ледь не дванадцять кілометрів у довжину! — завітали юні професіонали з Донецька — «Олімпік-U19», учасник Аматорської ліги України — «Чайка» з Вишгорода і добре знайоме «Колосу» за баталіями в обласній першості «Динамо» з Фастова. Симпатики народної гри довгою вервечкою потяглися до школи, обабіч якої розкинулося в усій красі футбольне поле.

Жереб визначив «Колосу» в перші суперники донецьких юніорів, а в іншому протистоянні звів «Динамо» та «Чайку». Господарі домінували, не раз були близькими до голу, особливо зручну нагоду змарнував Сергій Шевченко, але ніхто так і не забив упродовж ігрового часу. Зате в серії післяматчевих одинадцятиметрових безпомилковими виявилися прем’єрлігові дублери.

— Незаслужено, — скрушно зітхнув головний уболівальник «Колос», який, як з’ясувалося, не лише знає своїх футболістів за іменами та ігровими прізвиськами, а й достеменно виокремлює їхні сильні та слабкі сторони. Кожного!

А тим часом єдиний гол Єгора Трердохліба вивів у фінал «Чайку». Матч за третє місце минув за беззаперечної вищості пустоварівців. Голи-близнюки ударами з другого поверху провели граючий тренер Олексій Кривошеєв і згаданий вже Шевченко, а дивовижний за красою м’яч, що призвів до розгрому «Динамо», забив Андрій Шпуганич. Іншим виявився сценарій фінального поєдинку. Ні вишгородські, ні донецькі футболісти чужі ворота не взяли. А в післяматчевій перестрілці гору взяла «Чайка».

Кубки та грошові премії на додачу

Найближчі помічники Леоніда Центила — Микола Паламарчук і Григорій Вовкотруб, а також Технічний директор Київської обласної федерації футболу Валерій Валерко — провели церемонію нагородження. Кожна команда повезла додому кубок, підкріплений ще чотиризначною грошовою винагородою.

— Такий турнір напередодні старту в Аматорській лізі країни став особливо доречним для «Чайки», — заявив очільник вишгородського клубу Валерій Сидорчук, який не приховував задоволення тим, що своєрідна генеральна репетиція виявилася переможною для його команди.

Подібними були й оцінки керівників донецької та фастівської команд. Іван Бойченко, президент і засновник «Динамо», яке пов’язують з «Колосом» уже партнерські взаємини, перевірив у ділі кількох новачків, але найважливіше — представив команді нового тренера, Юрія Балашева, який познайомився з колективом безпосередньо в турнірних умовах.

…А пустоварівські хлопчаки, досхочу надивившись справжнього футболу, уже залюбки вовтузилися з м’ячами, подарованими їм Київською обласною федерацією футболу. Це — завтрашній день і майбутні герої «Колоса».

Півфінал. Колос (Пустоварівка) — Олімпік-U19 (Донецьк) — 0:0, серія пенальті — 2:4.

Динамо (Фастів) — Чайка (Вишгород) — 0:1.

Матч за третє місце. Колос — Динамо — 3:0.

Фінал. Олімпік-U19 — Чайка — 0:0, серія пенальті — 2:4.

333 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все