Голден Делішес (підщепа М9)

Дерево сильноросле, з широкоовальною або округлою середньозагущеною кроною. Середньорозвинуті скелетні гілки відходять від стовбура майже під прямим кутом. Пробуджуваність бруньок середня, пагоноутворювальна здатність середня. Плодоносить на кільчатках, списиках, плодових прутиках, однорічних приростах. Зимостійкість нижча за середню, стійкість до парші та борошнистої роси середня. Плоди середнього та більше за середній розміру (120-190 г), середньої одномірності, видовжено-округло- конічні, зеленувато-жовті, з великими опробковілими світло-коричневими сочевичками, Знімна стиглість настає наприкінці вересня, споживча — у січні. У сховищі плоди зберігаються до березня, у холодильнику — до травня. Транспортабельність висока.

Джонаголд (підщепа М9)

Дерево сильноросле. Зимостійкість нижча за середню. Стійкість до парші середня, до борошнистої роси — низька. Дерево сильноросле, з широкоовальною кроною. Скелетні гілки відходять від стовбура під широким кутом. Пробуджуваність бруньок вища за середню, пагоноутворювальна здатність середня. Плодоносить на кільчатках, плодових прутиках та однорічному прирості. Цвіте у середні строки.

Плоди більші за середній розмір і великі (170-220 г), одномірні, округлі, зеленувато-жовті, з оранжево- червоним розмито-смугастим досить яскравим рум'янцем на 2/3 поверхні. Знімна стиглість настає наприкінці вересня, споживча — у січні. У сховищі плоди зберігаються до січня—лютого, в холодильнику — до квітня.

Айдаред (підщепа М9)

Дерево середньоросле, з широкоовальною або округлою кроною. Збуджуваність бруньок і пагоноутворювальна здатність середні. Водночас збуджуваність резервних бруньок на скелетних гілках висока, тому після сильного обрізування або підмерзання крона загущується. Плодоносить на кільчатках, плодових прутиках, однорічних приростах. Зимостійкість і сприйнятливість до парші середня, до борошнистої роси — вища за середню. Цвіте в ранні строки і довго.

Плоди переважно більші за середній розмір (145—190 г), з яскраво червоним розмитим або смугасто- розмитим рум'янком на більшій частині поверхні. Знімна стиглість настає на початку жовтня, споживча — у лютому. У звичайному сховищі плоди зберігаються до березня, у холодильнику — до червня. Транспортабельність висока.

Ренет Симиренка (підщепа М9)

Дерево сильноросле, вище середніх розмірів, з широкоокруглою розлогою, найчастіше казаноподібною, густою кроною. Кора штамба і гілок темно-сіра з коричневим, на сонячній стороні — з помаранчевим відтінком. Міцні нижні скелетні гілки відходять від стовбура під кутом 55—70°, верхні — майже під прямим. Пробуджуваність бруньоквища за середню, пагоноутворювальна здатність висока. Тип плодоношення — змішаний

Плоди середнього або вище середнього і навіть великого розміру, за формою від сплощеної округло-конічної до плоско-округлої; поверхня рівна, гладка. Основне забарвлення при зніманні світло-зелене або яскраво- зелене, з білуватою мінливістю і численними світлими округлими великими підшкірними крапками.

Флоріна (підщепа М9)

Зимовий сорт французького походження. Головним фактором її популярності є імунність до двох найбільш небезпечних захворювань - парші та борошнистої роси. Другою великою перевагою дерева є його висока придатність до формування крони.. Дерево добре росте і на чорноземах, і на глині. Плоди середнього і великого розміру, солодкі на смак. Колір яблук червоний і темно-червоний, з характерним сивим нальотом і дрібними білими цятками. Флоріна чудово зберігається і є зимовим, морозостійким сортом.

Плід масою 110-145 р, зрізано циліндричної форми з широкими ребрами. Транспортабельність висока.

Чемпіон (підщепа М9)

Чемпіон — сорт чеської селевії. Отриманий у 1960 році від схрещування сортів Толден Фелішес і Ренет Оранжевий Кокса.

Сорт швидкрплідний. Плодоносить стабільно. У плодоношення вступає на третій рік росту в саду, високоврожайний. Урожайність 5-6-річних дерев - 17-25 кг.

Плоди більші середнього розміру (160—190 г), доволі одномірні, округло-овальні, зеленувато-жовті, з оранжево-червоним смугасто-розмитим рум'янком на більшій частині поверхні та добре помітними жовто-сірими опробковілими сочевичками.

Шкірочка тоненька, дуже щільна, еластична, суха. М'якуш світло-кремовий, середньої щільності, дуже соковитий, ароматний, відмінного кислувато-солодкого смаку (4,5—4,7 бала).

У звичайному сховищі плоди зберігаються 1,5— 2 місяці, у холодильнику - майже 5 місяців. Транспортабельність середня.

Використовують переважно у свіжому вигляді.

Старкримсон (підщепа М9)

Дерево середньоросле, з широкоокруглою, досить загущеною кроною, створеною міцними скелетними гілками. Плодоносить переважно на кільчатках і верхівках однорічних приростів.

Плоди середніх розмірів (110-140 грамів), з широкими, дуже згладженими ребрами. Плоди мають основне світло-зелене забарвлення, а також покривний темно-карміновий рум'янець. Шкірочка середньої товщини, щільна, еластична, суха. М'якоть світло-жовта, соковита середньої щільності, ароматна, пріснувато-солодка (4,1-4,4 бала).

Знімна стиглість настає наприкінці вересня - на початку жовтня, споживча - в січні. У сховищі плоди зберігаються до березня, в холодильнику - до червня. Транспортабельність висока.

Використання: у свіжому вигляді.

Please reload